آشنایی با مراحل نصب دوربین مداربسته

با این حال این سیستم ­ها شامل گزینه ای با عنوان «کابل اجرا کننده از دوربین به ضبط کننده» هستند. همچنین یکی دیگر از کاربردهای دوربین های نظارتی و امنیتی برای نگه داری از سالمندان می باشد که در این امر شما می توانید با استفاده از امکانات دوربین های نظارتی و امنیتی مانند صدای طرف ضمن جویا شدن از حال سالمند خود با او نیز در ارتباط باشید. جعبه تقسیم، باعث درزگیری و مسدود کردن جریان هوا در محل ورود سیم ها به داخل ساختمان شده و در عین حال اختلالی در عملکرد سیم ها ایجاد نمی کند. دوربین های نظارتی و امنیتی از لحاظ شکل ظاهری می تواند دسته بندی های فرعی دیگر نیز داشته باشد که در این جا به آن ها اشاره می کنیم. این ویژگی سبب می شود تا این محصولات قابلیت نصب و استفاده در محیط های مختلف را در اختیار شما قرار دهد. ، منبع تغذیه و فیش قرار گرفته است. فیش BNC اصلیترین فیش برای برپایی داربسته انالوگ است. ۸. فیش بی ان سی (BNC ) : جهت سیم کشی و نصب کردن دوربین های آنالوگ و نصب دوربین مدار بسته AHD.

دوربین مدار بسته با نقش حفاظتی و امنیتی که دارد می تواند در زمان رویداد و پیشامد در پیگیری فرد یا افراد خاطی و همچنین پیشگیری اتفاق های آتی جلوگیری نماید. این درست جایی است که اهمیت نصب دوربین مدار بسته رخ می نماید. کسانی که در صنایع غذایی و تولیدی فعالیت می کنند نیز ممکن است این گزینه را انتخاب کنند، زیرا دوربین در دما های مختلف مقاوم است. ممکن است در هنگام گشت و گذار برای انتخاب دوربین، بعضی از دوربین ها را به اسم baby cam (دوربین کودک) بیابید. لوله فلزی دسترسی به کابلها به صورت مستقیم را غیر ممکن می کند. اولین نیازی که در بکارگیری و خرید دوربین مدار بسته پاسخ داده می شود امنیت یک مکان می باشد. همچنین در محیط های صنعتی که امکان حضور انسان به خاطر شرایط محیطی وجود ندارد، شما می توانید با بکارگیری دوربین مدار بسته این خلا را جبران و به دستاورد های بهتر و دقیق تری در مواجه با نیروی انسانی دست پیدا کنید. همچنین این دوربین ها مجهز به یک لنز متغیر موتور دار می باشند که قابلیت دوربین زوم و فوکوس اتوماتیک را دارد. آنها نه تنها تصاویر با کیفیت خوب ضبط می کنند، بلکه به عابران پیام می دهند که محل شما تحت نظارت است.

این امر از طریق تراشه های تصویربرداری بسیار حساس آنها به دست می آید. اگر تجربه خاصی از استفاده یا حتی نصب دوربین مداربسته داشته اید یا حتی نظراتی که به ما در بهبود عملکرد سایت کمک کند، باعث افتخار ماست که نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین به مجهز بودن به فیلتر IR CUT هم دقت داشته باشید چرا که در روز مانع از برخورد نور به لنز شده و کیفیت تصویر را حفظ می کند و در شب به عنوان کمک کننده به LED ها برای بازتاب نور عمل می کند. در فضایی که دوربین مداربسته قرار دارد به مراتب و به صورت آمار های قابل استناد نسبت به مکان هایی که دوربین های نظارتی وجود ندارد آمار جرم و بزه پایین می باشد.

کابل تصویر از طریق فیش BNC به DVR و دوربین مداربسته متصل میشوند. دوربین مداربسته آنالوگ (Analog CCTV) اطلاعات تصویر را به صورت سیگنال های آنالوگ ارسال می کند. آنها نه تنها تصاویر بسیار با کیفیتی را ضبط می کنند ، لکه پیامی را ارسال کرده و اعلام می کنند که فضای شما تحت نظر است. همچنسن می توانید یکی از بیسیم های خفن که آنباکس دوربین مداربسته لامپی هست مشاهده کنید. البته باید در نظر داشته باشید که شما در هنگام خرید دوربین مدار بسته اگر دوربین انتخابی دارای استاندارد های حفاظتی استاندارد باشد، می توانید دوربین مداربسته را با توجه به نوع نیاز خود در محیط های خارجی نیز نصب نمایید.

بیاییدکمی بیشتر در مورد این موضوع در این مقاله مطالعه کنیم. در ابتدا شما را با چرایی دوربین مداربسته و علت خرید و قیمت دوربین مداربسته آشنا می کنیم و سعی می کنیم تا شما در انتخاب یک سیستم دوربین های نظارتی و امنیتی به صورت کامل راهنمایی کنیم. استفاده می شوند. دوربین های بولت ممکن است قابلیت حرکت به چپ و راست نیز داشته باشند. اما بحث برند همیشه در بین خرید محصولات الکترونیکی مطرح است و ممکن است این سوال را بپرسید که چه برند دوربین مداربسته ای مناسب است؟ این دوربین ها، کارآیی بسیار نزدیک به دوربین های بولت را دارند، اما در برخی از محیط ها، بنا به کاربرد بهتر است از دوربین مداربسته دام استفاده کنید، به عنوان مثال دوربین دام، بیش تر در محیط های داخلی استفاده می شود چرا که به علت شکل کیس گنبدی آن، بر روی سقف و کناره ی ( کنج ) دیوار به راحتی نصب می شود، البته این دوربین، معمولا از استاندارد های ضد ضربه و ضد آب، پشتیبانی می کند که استفاده از آن را در محیط خارجی آسان تر کرده است. این فکر که این دوربین همه جا را پوشش می دهد اشتباه است و معمولا زاویه دید این دوربین ها بیشتز از 100 درجه نیست ولی با قا بلیت چرخشی که این دوربین ها دارند می توان همه جارا با چرخش پوشش داد.

از آنجایی که انسان ها نمی توانند به صورت 24 ساعت یک مکان فیزیکی را پایش نمایند دوربین های نظارتی و امنیتی می تواند به مراتب کم هزینه تر و در عین حال دارای کارایی بیشتری باشد. در نتیجه این محدوده عظیم، انتخاب دوربین مدار بسته مناسب برای کسب و کار شما می تواند دشوار باشد. هنگامی که صحبت از ایمن سازی کسب و کار شما می شود، انواع مختلفی از دوربین مداربسته وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. فاصله کانونی در دوربین های نظارتی و امنیتی برحسب میلی متر می باشد و هر چه عدد فاصله کانونی کوچکتر باشد مقدار پوشش دهی دوربین مدار بسته مورد نظر بیشتر می شود.

دوربین های فلزی معمولا دارای جنس بدنه آلومینیوم می باشند و استفاده از این فلز مقاومت خاصی به آن می بخشد. اگر کارمندان بدانند. که همواره در حال دیده شدن هستند.قطعا از انجام اعمال غیرمجاز پرهیز می کنند. بنابراین اگر توصیه های سازنده محصول اجرا گردد، امنیت این دوربین ها به بالاترین حد ممکن می رسد. ممکن است یک دوربین مدار بسته صرف ارزان بودن دارای استحکام کافی برای استفاده در مکان مورد نظر ما نباشد. دوربین های مداربسته بولت امکان نصب بر روی سقف و دیوارها را دارند و هم برای فضا های باز و هم برای مکان های بسته مورد استفاده قرار میگیرد. یک دوربین مداربسته گنبدی نام خود را از محفظه گنبدی شکل که دوربین در آن قرار دارد گرفته است. در این قسمت محصولات دوربین مداربسته از لحاظ لنز به 2 دسته کلی دوربین های نظارتی فیکس و دوربین مداربسته متحرک یا وریفوکال دسته بندی می شوند. آنها مجهز به لنزهای جداشدنی هستند که می توان آنها را برای نظارت بر فواصل مختلف تغییر داد.

دوربین ها به علت حساسیتی که دارند اغلب به آداپتور برق ۱۲ ولت نیاز دارند. این سیستم برای محیط های بزرگ و تعداد دوربین های زیاد مناسب تر بوده و نیازی به اتصال کابل برق ندارد. دوربین های مداربسته از نظر تکنولوژی به چند دسته تقسیم میشوند که با توجه به کارایی و تفاوت هایی که دارند نیازمند متخصص نصب دوربین مداربسته هستند. دسته بندی انواع دوربین مدار بسته متفاوت است اگر بخواهیم این وسیله را بر اساس تکنولوژی دسته بندی کنیم دوربین ها به سه دسته آنالوگ، تحت شبکه و HD تقسیم می شوند. بسیاری همچنین این گزینه را بهترین دوربین مداربسته داخلی می دانند زیرا می توان آن را در نقطه استراتژیک سقف قرار داد تا تمام زوایای اتاق را بدون ایجاد مزاحمت در طراحی پوشش دهد. به این ترتیب کهتمام دوربین ها از طریق سوئیچ بهNVR متصل شدهو هارد درNVR قرار میگیرد وسپس با انتقال تصاویر دوربینمداربسته به دستگاهNVR قابلمشاهده خواهد شد .

این بهترین نوع از انواع دوربین مدار بسته برای مغازه ها، رستوران ها، کازینوها، هتل ها و سایر مشاغل مهمان نوازی است زیرا طراحی به شما امکان می دهد تا زاویه وسیع تری را در محل سایت dahua-cctv-kala خود نظارت کنید. پس در نتیجه در زندگی شلوغ امروزی هر خانه کوچکی یا مغازه کوچک (سوپرمارکت، ابزار فروش و…) هم نیاز به دوربین مدار بسته برای حفظ امنیت وسایل گران بهاء، اجناس مختلف و… آنها همچنین ظاهر دوربین را بسیار مرتب تر می کنند، که ممکن است عامل مهمی برای مکان هایی مانند کلیساها، موزه ها یا خانه های باشکوه باشد. بسیاری از خانه ها و کسب و کارها از دوربین مداربسته برای حفظ امنیت مکان مورد نظر و محیط اطراف آن استفاده می کنند. برخی از انواع دوربین مدار بسته حتی امکان کنترل و از دسترسی از راه دور را دارند که به نظر می رسد یک قابلیت بسیار مهم و قابل اهمیت است. دوربین بدنه پلاستیکی معمولا در فضاهای داخلی نصب می شوند و با توجه به بکار گیری پلاستیک از لحاظ قیمت دوربین مدار بسته جز دوربین های ارزان قیمت به شمار می آید.

طی چند سال اخیر که لزوم ضبط و انتقال تصاویر باکیفیت در سیستم های نظارت تصویری بیش از پیش احساس می شد، کمپانی ها بمنظور استفاده از تصاویر HD، به ساخت و ارائه دوربین های تحت شبکه روی آوردند.اما مشکل نبود پهنای باند مناسب و خصوصا مشکلات و پیچیدگی های نصب و راهبری سیستم های تحت شبکه، کمپانی ها را به استفاده از فناوری HDSDI در سیستم های مداربسته سوق داد. Main Stream : مین استریم یا استریم اصلی دارای رزولوشن بالاتری نسبت به انواع دیگه استریم است و این امکان رو فراهم می کند که بتوانید با حداکثر رزولوشن پشتیبانی شده توسط دوربین مداربسته بر روی شبکه ی داخلی نسبت به مانیتور و ضبط تصاویر به وسیله NVR اقدام کنید. اگر تعداد دوربین ها زیاد نباشد می شود تک تک آنها را به برق متصل کرد اما اگر تعداد زیادی دوربین داشته باشیم بهتر است از آداپتور دوربین مدار بسته استفاده کنیم. در تمام شهر ها مسئولین شهری برای کنترل ترافیک و همچنین پایش شهری از دوربین های نظارتی و امنیتی استفاده می کنند زیرا استفاده از دوربین های نظارتی هم دقیق تر می باشد و هم با توجه به اینکه می توان از یک سری دوربین های کاربردی در زمینه مانند دوربین مداربسته پلاک خوان بهره برد می توان پایش شهری را به صورت جامع و کامل انجام داد.

زیرا با وجود دوربین مدار بسته در یک فضای مشخص دسترسی ها با توجه به نظارت هایی که به صورت آنلاین توسط سیستم دوربین های نظارتی و امنیتی صورت می گیرد کاهش پیدا می کند و این بازدارندگی یکی از بهترین دلایل برای خرید دوربین های نظارتی از سوی کاربر می باشد. همانطور که گفتیم به کارگیری نیروی انسانی از سوی کارفرما دارای هزینه های بالایی می باشد و کارفرما می تواند با تهیه و خرید دوربین های نظارتی و امنیتی به طور نامحسوس از هر مکان و از هر نقطه از دنیا محل کار خود را توسط دوربین پایش نماید.

درآمد در این شغل همانند بسیاری از دیگر مشاغل فنی است یعنی دانش و مهارت شما در نصب دوربین مدار بسته و تنظیمات همچنین تجربه شما در این حرفه تعیین کننده میزان درآمد شما می باشد. این دوربینها بسیاری از مشکلات رو برطرف کردند و هزینهها رو کاهش دادند. اکنون میتوانید دوربینها و تجهیزات متناسب با نیازتان را بخرید. آیا نمی دانید کدام دوربین مداربسته را برای محل کسب و کار خود بخرید؟ در این مقاله با انواع دوربین مدار بسته و کارکردهای آنها در کسب و کارهای محتلف آشنا شدید، اما آیا میدانستید برای انتقال تصاویر از طریق دوربین مدار بسته به اینترنت پر سرعت و پهنای باند اختصاصی نیاز دارید؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار