آموزش نصب دوربین مداربسته از 0 تا 100

مهمترین تفاوتهایی که بین دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال وجود دارد قیمت آن است. هنگام کابل کشی دقت نمایید تا چرخش کابل زاویه بیشتر از 90 درجه به کابل ندهید که موجب پارگی یا افت سرعت خواهد شد. در واقع شرکتهایی که به دنبال تمایز از سایر شرکتها هنگام فروش محصولات خود بودند این سیگنالها را انتخاب کردند. از جمله مواردی که در هنگام سیم کشی برای افزاش امنیت باید انجام داد؛ انتقال سیمهای مورد نیاز دوربین مداربسته از داخل دیوار است. با وجود LED های IR که به صورت جداگانه در ساختار دوربین های EXIR تعبیه شده اند باعث می شود که انعکاس نور IR با لنز دوربین تداخل تداخل نداشته باشد. مدل دوربین مداربسته بی سیم دیگری نیز وجود دارد که با کمک تجهیزات جداگانه ای بدون نیاز به اینترنت عمل می کنند. با اینحال افرادی که تا به حال انجام نداده اند, نمی توانند به راحتی دست به نصب آن زده و نتیجه درستی داشته باشند.

قابیلت های این دوربین ها مشتری را ترقیب به خرید این دوربین می کند. قابلیت PoE این امکان را فراهم میکند که دوربین تحت شبکه، از طریق کابل اترنت نیز تغذیه شده و برق خود را تامین کند. تا حد امکان سعی کنید گارانتی را نیز در نظر بگیرید و دوربین مداربسته را با اطمینان کامل خریداری فرمایید . در مرحله آخر نصب دوربین مداربسته باید چک کنید که تمام دستگاه ها؛ دوربین ها، DVR و نمایشگر شما به منبع تغذیه متصل باشند و کابل و فیش ها نیز بخوبی اتصال یافته باشند. برای تنظیمات تاریخ و تصاویر به تنظیمات دستگاه DVR مراجعه کنید. از الگوی چسبی که همراه دوربین یا جعبه دوربین ارائه میشود استفاده کنید. ۴٫ کابل که برای انتقال تصویر و برق استفاده میشود و به دو صورت ترکیبی و یا جدا هستند.

در سیستمهای مداربسته آنجا که نیاز به کابل ارتباطی است دوربینهای تحت شبکه میتوانند با ارتباطات سِری و شبکه ای از افزایش تعداد سیم جلوگیری کنند. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین این دوربین با دوربین مداربسته آنالوگ وجود دارد این است که قابلیت عملکرد در شبکه ها می باشد. سازگاری با فرمت CVBS: علاوه بر پشتیبانی از فرمت اچ دی 1080p و 720p میتوان دوربینهای HDCVI را با ایجاد تغییراتی در تنظیمات آن از فرمت CVBS با رزولوشن پایینتر هم استفاده کرد، بنابراین، امکان به کارگیری تجهیزاتی که از فرمت HD پشتیبانی نمیکنند، فراهم خواهد شد. دوربین مداربسته اکسوم این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید با ایمنترین حالت ممکن دادههای خود را منتقل نمایید. ویژگی منحصر به فرد این دوربین پیشرفته قابلیت برنامه دهی به سیستم ضبط تصاویر دوربین است تا از این طریق دوربین مداربسته گردان بر اساس برنامه زمانبندی شده تصاویر را ثبت و ضبط نماید. دوربین های مداربسته در اشکال و انواع مختلفی تولید شده اند که هر کدام ویژگی های خاصی را در بر دارند و شما می توانید بسته به نیاز خود هر کدام از اینها را در سایت دیجی ویرا انتخاب و خریداری بفرمایید . دوربینهای مداربسته آنالوگ در انواع مختلفی طراحی و تولید شدهاند.

مسلما قیمت یکی از عاملهای تعیین کننده قابلیت و ویژگیهای دوربین مداربسته است. یکی از ویژگیهای مهم این دوربینهای مدار بسته توابع پردازش تصویری است که در طراحی آنها لحاظ شده است. 2. تصویری از دوربین مداربسته نشان داده نمیشود، اما دوربین روشن است. این شارژر در اصل یک دوربین مدار بسته کوچک و مخفی است که هنگام اتصال به پریز برق روشن شده و صدا و تصویر را بر روی مموری خود ذخیره می کند. این ویژگی سبب می شود تا مناطق روشن و تاریک عکس از نظر نوردهی به توازن برسند. برای نظارت ترافیکی در شهرها و کشورها، دوربینهای مداربسته را در خیابانها و بزرگراهها نصب میکنند تا ترافیک و رفت و آمد خودروها را مورد بررسی قرار دهند. زیرا این دوربینها بخاطر طراحی خاصی که دارند در این زوایا بهترین دید را خواهند داشت. صرف نظر از قابلیت دید در شب و یا نوع لنز یا نوع امواج به کلیه دوربینهای سقفی گنبدی شکل دوربین دام گفته میشود. در اکثر مواقع جنس بدنه دوربین بالت یا همان بولت از فلز است.

عموماً از دوربین مداربسته چشم ماهی با هدف نصب در فضاهای بسیار بزرگ و البته باز استفاده میشود. البته دوربینهای مداربستهای که جنس بدنه آنها در برابر آفتاب و گرمای زیاد، باران، برف، رطوبت، سرما و ضربه احتمالی مقاومتر است و دارای استانداردهای IP و IK هستند، معمولا برای استفاده در فضاهای خارجی مناسبتر میباشند . دوربینهای مداربسته ممکن است برای مشاهده فضاهای سرپوشیده و داخلی ساختمانها استفاده شوند و یا در برخی از مواقع بر حسب نیاز در فضای خارج محیطی و در مکانی رو باز نصب شود. دوربین مداربسته یا CCTV یک سیستم امنیتی و نظارتی است که در مکانهای تجاری و عمومی و حتی منازل مورد استفاده قرار میگیرد. از حساسترین مکانهای عمومی میتوان به پایگاههای هوایی، پادگانها، سفارت خانهها، محیطهای نظامی و … استفاده از دوربینهای مداربسته در مکانهای عمومی مانند مجتمعهای تجاری، ورزشی، تفریحی، پارکینگها، مناطق توریستی، رستورانها و …

یکی از ویژگی های کاربردی و مفید دوربین تحت شبکه نصب آسان و سهولت استفاده از آن است تکنولوژی های به کار رفته در این سیستم باعث شده تا کمترین هزینه در کابل کشی و سیم کشی ها به سیستم مداربسته تحمیل گردد. دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد که در این مقاله آموزشی قرار است انواع دوربين مدار بسته را چه از نظر ظاهری و چه از نظر تکنولوژی مورد بررسی قرار دهیم و معرفی انواع دوربین مداربسته به صورت کامل ارائه میگردد. لنز وریفوکال موتورایز بهترین نوع لنز به کار رفته دوربینهای مدار بسته است و با توجه به این موضوع قیمت بالاتری را نیز داراست. ظاهر این دسته از دوربین ها بسیار جمع و جور بوده ، که این موضوع ممکن است عامل مهمی برای مکان هایی مانند کلیساها ، موزه ها یا خانه های باشکوه باشد. دوربین مداربسته به کلیه دوربینهایی اطلاق میگردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال میکنند. دوربین مداربسته در واقع کار جمعآوری اطلاعات محیط اطراف را از طریق مانیتورینگ و ارسال اطلاعات به حافظه ذخیرهسازی انجام میدهد که در صورت لزوم امکان بررسی آنها وجود دارد. توجه داشته باشید که ضد آب بودن دوربین مدار بسته بولت به معنای امکان غوطهور کردن آن در آب نیست.

این دوربینها معمولاً دارای بدنه دام (گنبدی) شکل و یک پایه، با توجه به شرایط نصب آن هستند. دوربین مداربسته Bullet دوربینهایی با بدنه معمولا استوانهای شکل و عموما فلزی هستند.دوربین مداربسته بولت معمولا کاربرد بیرونی دارند. دوربینهای مداربسته آنالوگ از نوع بولت، ظاهری به شکل مکعب مستطیل یا استوانهای دارند. بطور کلی ابزارهای ضروری برای نصب انواع دوربین مدار بسته شامل پیچ، قلاب، کابل، آداپتور برق یا گیرنده، یک دریل برقی و موارد دیگر است. در گذشته جرائم بیشماری در سطح شهرها اتفاق میافتاد که با نصب دوربینهای مداربسته در سطح شهرها باعث پیشگیری از جرائم و آسیبهای دیگر اجتماعی شده است. از طرفی تولید محصولات جدید توسط سازندگان سیستم امنیتی سبب شده تا احتمال وقوع جرائم کاهش یابد. از سادهترین دستگاه مداربسته تولید شده و مقرون به صرفه به شمار میرود که از شرایط خوبی بهرهمند است. به طوری که با حرکت چرخش افقی به اندازه ۳۶۰ درجه میچرخند. اعتبار متخصص نصب دوربین مداربسته و درجه تخصص او، نقش تعیینکنندهای در برآورد هزینه نصب دوربین دارد. ارتفاع نصب دوربین مداربسته نقش تعیینکنندهای در برآورد هزینه نصب دوربین مداربسته دارد.

این کار موجب میشود شما در یک سیستم مداربسته شبکه نتوانید از چند دوربین متفاوت برای یک سیستم یکپارچه استفاده کنید. همچنین در قرارگیری آنها آزادی و تطبیق پذیری بیشتری وجود دارد ، زیرا فقط باید در همان LAN (شبکه محلی) دوربین های مبتنی بر IP باشد. بدین ترتیب تصاویر به کیفیت آنالوگ تبدیل شده و بر روی مانیتور مشاهده میشود. Uniview متعهد به ارائه محصولات با کیفیت بالا برای مشتریان جهانی می باشد. دوربینهای مداربسته آنالوگ حتی اگر بهترین نوع آنها با تکنولوژی بالا انتخاب شوند کیفیت بالایی نخواهند داشت. ارائه دادن کیفیت FULL HD با قیمت مناسب سبب شده تا این تکنولوژی مخاطب را به خود جذب کند. دوربین های آنالوگ نسل اول با رزولوشن ۷۰۰TVL معادل ۰.۵ مگاپیکسل با عنوان داشتن بالاترین کیفیت در بازار شناخته میشوند. در اثر رقابتهای ایجاد شده با رزولوشن های ۲MP، ۳MP، ۴MP و به تازگی با ۵MP نیز عرضه شده است. این دوربین ها دارای رزولوشن در حداقل ترین حالت ممکن هستند؛ که در دسته بندی دوربینهای امروزی قرار میگیرند. هر چند این مرحله می تواند همگام با مرحله کابل کشی دوربین در کنار آنها انجام شود که بسته به نوع طراحی که برای مانیتورینگ دوربین شده است می تواند متفاوت باشد.

نصب دوربین مداربسته اگر به درستی انجام نشود میتواند باعث خرابی دوربین و همچنین به بارآمدن مشکلات مختلفی شود. اگر در قسمتی از جاده تصادفی رخ داده باشد، پلیس میتواند از طریق دوربین مداربسته، بلافاصله از وقوع تصادف آگاه شده و اقدامات لازم را انجام دهد. صدا و تصویر این دوربینها هر یک توسط کابل دورشتهای جداگانه منتقل میشود که یک رشته از سیمها نقش جلوگیری از نویز بر سیم اصلی را ایفا میکند. دوربین های تحت شبکه بسیار آسان نصب شده و نیازی به کابل کشی جداگانه و منبع تغدیه ندارند. استفاده از این دوربینها تنها زمانی توصیه میشود که سیستم مداربسته از نوع آنالوگ بوده اما اتصال یک یا چند دوربین به صورت مستقیم به شبکه مورد نیاز است.

با توجه به اختلاف پایین در قیمت و البته کیفیت بالای در تصویربرداری، ظاهرا این دوربینها در مقایسه با دوربینهای معمولی آنالوگ، انتخاب بهتری به حساب سایت dahua-cctv-kala میآیند. از تفاوتهای دیگر بین این دو سیستم امنیتی، میزان کیفیت آنها میباشد. پس دیگر برای دوربینها مداربسته آنالوگ ممکن نیست تا از تکنولوژیهای AHD-TVL-SDL در سیستم استفاده کنند. بدیهی است که نظارت روند این پروسه به صورت مستقیم امکانپذیر نیست. برای مثال هزینه نصب دوربین مدار بسته با توجه به کاربری فضا متفاوت است، چرا که همه دوربینها در هر فضای مناسبی نصب نمیشوند. بنابراین توصیه می کنیم که پیش از انتخاب نوع دوربین حتماً با متخصصین ما مشورت نمایید .توجه داشته باشید که نیاز شما از دوربین مدار بسته مهم ترین شاخصه انتخاب شما خواهد شد، بنابراین با خرید از شرکت رهاورد نیرو مهرگان با کمترین هزینه، دقیق ترین انتخاب را داشته باشید. خرید پکیج دوربین مداربسته سیستم های نظارتی امروزه با ساختاری متفاوت و در شکل های گوناگون به بازار عرضه می شوند.

طراحی استفاده شده در دوربینهای اسپید دام یا PTZ به صورت چرخشی افقی و عمودی است. PTZ مخفف سه کلمه (Pan-Tilt-Zoom) است. عبارت AHD مخفف Analoge High Definition هست؛ که به معنی آنالوگ بودن با رزولوشن بالا است. CDL مخفف عبارت High Definition Serial Digital Interface هستند. TVI مخفف شده است. فراهم کردن قابلیت انتقال تصویر، صدا، دیتا به شکل هم زمان بر روی کابل کواکسیال از مزیتهای شرکت داهوا است. در دوربینهای IP، بر خلاف دوربینهای آنالوگ که برای ضبط تصاویر از دستگاه DVR استفاده میشود، از دستگاه NVR به عنوان دستگاه ضبط تصاویر استفاده میشود که باعث ایجاد ارتباط شبکهای میشود و همچنین دادههای دوربینهای IP را ذخیره میکند. پورت LAN : برای اتصال دستگاه DVR به اینترنت از این پور می توان استفاده نمود. برای تغذیه دوربین ها می توان کنار هر دوربین یک آداپتور ۲ آمپر مجزا به کار برد و یا اینکه در کنار دی وی آر، یک درایو تغذیه آمپراژ بالا برای تمام دوربین های مداربسته استفاده شود و از یک کابل ترکیبی برای برق و تصویر استفاده گردد. نصب دوربینبیسیم یا با سیم ؟ این دستگاه امکان کنترل و ارتباط دیجیتال با شبکه را نیز فراهم میکند. امکان ارسال همزمان تصویر، صدا و برق در بستر شبکه، یکی از بارزترین ویژگیهای دوربینهای IP است.

دقت کنید که دستگاه دی وی آر DVR در انواع برندها در بازار موجود است ولی در این میان نوع کیفیت یا اصطلاحا رزولوشن Resolution که پشتیبانی می کند بسیار مهم است. با استفاده از مته برقی محل قرارگیری هر پیچ را سوراخ کنید. انواع دوربین مداربسته آنالوگ دریافت و ارسال تصاویر و ویدئوها را در بستر کواکسیال انجام میدهند. این دوربین با قابلیت بزرگنمایی 30،23،20،12،10 برابر تولید شده است و هر چقدر که قابلیت بزرگنمایی بیشتر باشد، کیفیت زوم تصاویر بیشتر است. این دوربینها برای نصب روی دیوار تهیه و تولید شدهاند. معمولا همراه با دوربین، یک الگو آماده چسبنده نیز به شما داده می شود، در غیر اینصورت می توانید به شکل آنلاین آن را تهیه کنید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار