آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه IP

هارد : هارد محلی برای ذخیره تصاویر پردازش شده دوربین های مدار بسته است که در دستگاه ان وی ار ذخیره می شوند. هارد : هارد محل ذخیره تصاویر ارسالی دوربین های مدار بسته و پردازش شده ی دستگاه های دی وی آر است . دوربین فیش آی ای اچ دی 2MP AHD Fisheye نوآوران سیستم ایلیا جز پرفروش و پرطرفدارترین محصولات دوربین مدار بسته می باشد. “دوربین ۹۸” با ارائه محصولات معتبر و با کیفیت با برند هایی همچون: دوربین وایرلس شیائومی، دوربین وای فای بلورمز، دوربین آی می لب، دوربین بیسیم v380، دوربین وای آی YI، دوربین مداربسته آترون، ویدئوپارک، اپلینکس، تیاندی، سانل، کابل ولوسیتی، نرم افزار مایلستون، نرم افزار جنتک، نرم افزار اکسون سافت و…

پس از نصب سخت افزاری دوربین های مدار بسته لازم است تا تنظیمات نرم افزاری دستگاه های دی وی ار و یا ان وی آر انجام شود. یک اداره ممکن است بسیار بزرگ باشد و دارای بخشهای بسیاری باشد که در نتیجه مراقبت و نظارت را سخت و مشکل میکند، با نصب دوربین مداربسته در قسمتهای مختلف یک اداره به آسانی میتوان اداره را تحت کنترل و نظارت درآورد. این موقعیت و شرایط می تواند یک هوای برفی و بارانی یا گردوغبار باشد. همانطور که می دانید ، بعضی از دوربین مدار بسته دارای لنز ثابت هستند و زاویه دید آنها تغییر نمیکند . مشخصه این دوربینها قاب کشیده آنهاست؛ قابهایی به شکل مستطیل و هرازگاهی استوانه که لنز درون آن کار گذاشته میشود. این بیشتر به زمانی مربوط می شود که در بخش هایی از روال کار صنعتی، قرارگیری نیروی انسانی در موقعیت های خاص، بسیار پرریسک و خطرآفرین بوده و به کمک نصب دوربین مداربسته ، می توان از حضور نیروی انسانی در آن محل، معاف شد. در مرحله ی بعد هنگامی که مراحل کابل کشی را به طور کامل وبا دقت انجام دادید شما می بایست همه ی تجهیزات مربوط به نصب دوربین را تست کنید تا از سالم بودنن همه ی آن ها مطمئن شوید که مبادا در هنگام نصب دوربین مدار بسته دچار مشکل شوید .

از طرفی به علت قرار گرفتن در مقابل گرد و غبار، باران و رطوبت مقاومت بیشتری بر روی بدنه دارند. بعد از تحلیل و بررسی محل مورد نظر توسط کارشناسان شرکت مهندسی صدر و در نظر گرفتن نیاز و هدف مشتری از نصب دوربین مداربسته، یک استراتژی بسیار مناسب برای مشتری ارائه میشود تا بتواند همه نقاط حساس و مهم را تحت پوشش سیستم نظارتی دوربین مداربسته قرار دهد. امروزه استفاده از دوربین های مداربسته به صورت یک امر بدیهی در ساختمان ها در آمده است. در بخش اول قصد داریم انواع دوربین مداربسته بر اساس شکل ظاهر را معرفی کنیم تا متوجه شوید هر کدام از دوربین های مداربسته متناسب با چه مکان و چه نوع نیازی است. این امر سبب تغییر نازک شدن سیم داخل کابل و یا نیم قطع شدن آن میگردد که به تبع افت سرعت , قطعی و نویز را در پی خواهد داشت. دوربین های PTZ ( دارای کفه چرخشی با قابلیت زوم ) تیم امنیتی کنترل کاملی بر روی آن چیزی که ثبت شده است خواهد داشت. منظور از سیستمهای آنالوگ، دوربین و دی وی آری است که بر پایه کابل کواکسیل نصب میگردد و ممکن است تصاویری با کیفیت پایین TVL و یا تصاویری با کیفیت بالا مثلا 6 مگاپیکسلی ارائه دهند.

پیشنهاد ما به شما استفاده از هارد های بنفش تولیدی کمپانی وسترن دیجیتال است که بهترین کیفیت و کارایی را برای ذخیره تصاویر از خود نشان می دهند . مثلاً مکانهایی که برای انسان مناسب تباشد سامانههای دوربینهای مدار بسته ممکن است بهطور مداوم کار کند یا تنها به عنوان ملزم به نظارت بر رویدادهای خاص باشد شکل پیشرفته تری از دوربینهای مدار بسته، بهرهگیری از ویدیوهای ضبط دیجیتال (DVRs) ضبط صدا فراهم میکند. شرکت مهندسی صدر سعی میکند از معتبرترین و بهترین تجهیزات برای این کار استفاده کند. دوربینهای مداربستهای که دارای قابلیت IR Cut filter Removable هستند از یک بخش مکانیکی برای فیلتر اینفرارد بهره میبرند که نور اینفرارد را در طول روز فیلتر میکند تا رنگها خراب نشوند. اینکه شما به یک سیستم توربو اچ دی (آنالوگ) و یا یک سیستم تحت شبکه نیاز دارید اولین موضوعیست که در انتخاب دوربین مدار بسته باید مشخص شود . در سیستم های توربو اچ دی یا همان آنالوگ لازم است که بدانید باید از دوربین یک کابل جداگانه به هر دوربین متصل شود و نباید از کابل ها انشعاب گرفته شود.

دستگاه های دی وی آر و ان وی آر در ابتدا باید تنظیمات رمز دستگاه با توجه به برند دستگاه انجام شود . کابل کشی در نصب دوربین های مدار بسته به دو صورت رو کار و تو کار انجام می شود . برای نصب دوربین مدار بسته رعایت اصولی ضروری می باشد تا پروژه به بهترین شکل ممکن و با هزینه های مناسب و اقتصادی به صورت استاندارد پیش رود. شرکت مهندسی صدر ارائه دهنده خدمات دوربین مداربسته در سراسر کشور و وارد کننده انواع دوربین مداربسته تحت شبکه و دوربین مداربسته آنالوگ از بهترین برندهای معتبر روز دنیا است و تجربه مشاوره، طراحی و نصب و راه اندازی دوربین مداربسته درتمامی شرکتهای بزرگ و کوچک، کارخانجات، بانکها، فروشگاهها، مراکز نظامی، نیروی انتظامی و … نصب سیستم های مداربسته نیازمند تجهیزاتی است که بنا به این موضوع که شما از سیستم های تحت شبکه و یا آنالوگ استفاده کنید متغیر است . اهمیت این موضوع زمانی است که شما دوربین ها را در مکان هایی قرار دهید تا دید کامل نسبت به تمامی زوایای محلی که دوربین های مداربسته در آن نصب می شوند داشته باشد .

سپس تک تک مکان هایی که برای نصب دوربین مداربسته مشخص کرده اید را از نظر زاویه دید چک کنید تا مطمئن شوید در آن نقطه بهترین تصویر را از دوربین نصب شده می گیرید و شیئی مانع ضبط تصویر توسط دوربین مداربسته نیست. بعد از اینکه شما از سالم بودن تجهیزات نصب مطمئن شدید در مرحله ی بعد باید ارتفاع و زاویه ی مناسب برای نصب دوربین مدار بسته را به طور دقیق اندازه گیری و مشخص کنید . جزییاتی همچون تشخیص پلاک و یا تشخیص دقیق چهره که می تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. فیش بی ان سی (BNC) : فیش بی ان سی ابزار متصل کردن کابل ها ی تصویر به دستگاه های دی وی ار هستند این فیش های بی ان سی در دو مدل پیچی و پرسی به بازار عرضه می شوند. در نصب دوربین های مدار بسته پس از انتخاب و خرید این ابزار لازم است تا بهترین نقاط برای نصب این دوربین ها مشخص شوند. پس از این موضوع لازم است تا شما مشخص کنید که چه انتظاری از کیفیت دوربین های مدار بسته مورد نیازتان دارید . پس از این موضوع می توانید نرم افزار مخصوص هر برند برای انتقال تصویر را نصب کرده و پس از انجام تنظیمات آن انتقال تصویر را انجام دهید.

و سعی کنید یکبار هزینه کنید و به اصل آینده نگری پایبند باشید سیستمی را انتخاب کنید که قابل ارتقا و گسترش باشد چون اکثر دوربین های مداربسته عمری کوتاه دارند و در آینده ای نسبتا نزدیک نیاز به تعویض یا ارتقا آنها حس میشود پس از کارشناسی های لازم نوع تکنولوژی مربوطه، نوع دوربین ها، کیفیت دوربین ها و ضبط کننده، تعداد دوربین ها و … برای انجام هرچه بهتر مراحل نصب دوربین مدار بسته شما می توانید خود از طریق توضیحاتی که در زیر داده می شود این کار را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید و یا می توانید این کار را به مجموعه هایک لوک بسپارید تا بهترین سیستم امنیتی را برای شما انتخاب نمایند و در محل مورد نظر بعد از کارشناسی اصولی اقدام به نصب کنند. در کابل کشی تو کار به این صورت است که کابل ها پس از کنده کاری از زیر دیوار عبور داده می شوند . زیرا در طی سالهای اخیر این تکنولوژی از رده خارج شده و جای خود را به سیستم های با کیفیت تری با وضوح HD-FULLHD-ULTRA HD- 4K-8K و یا بالاتر داده اند. در انتخاب نوع سیستم دوربین مداربسته مناسب، با وجود استفاده فراگیر از دوربین های مداربسته آنالوگ در کارخانجات و محیطهای صنعتی، باید اشاره کرد که این نوع از دوربین های مداربسته معمولا بعضی از نیازهای خاص کارفرمایان را در خصوص رزولوشن و وضوح تصویر بسیار بالا در برخی از موارد که نیاز به دیدن جزئیات خاص با دقت بسیار بالا باشد را برآورده نمیکنند به همین منظور دوربین های مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال HD میتواند گزینه مناسبی برای پوشش اینگونه نیازها در کارخانجات و اماکن صنعتی باشد.

درون جعبه دوربین مدار بسته یک عدد برچسب راهنمای نصب که روی آن سه نقطه مشخص شده برای نصب دوربین دارد را با استفاده از دریل روی هر یک از نقاط برچسب سوراخ کنید ، سپس با استفاده از پیچ و رول پلاک جای پیچ دوربین ها را موازی با سوراخ ها قرار دهید و دوربین های مدار بسته را نصب کنید . در این حالت باید به فاصله کانونی لنز دوربین که تعیین کننده میدان دید دوربین است، توجه خاص داشته باشد؛ چرا که یک خصوصیت مهم به شما می رود. دوربین بولت شامل دوربین باکس بهمراه پایه و کاور و لنز پک شده در کارخانه شرکت ای وی تک می باشد. برای فضاهای داخلی گستردهتر و حساستر هم میتوانید از انواع دوربین مینی اسپید دام، بولت، و باکس لنز خور استفاده نمایید. در این مقاله سعی داریم در مورد اجزای دوربین مدار بسته و تجهیزات مورد نیاز برای نصب این دستگاه ها مطالبی را بیان کنیم. این مقاله به شما میآموزد چگونه با خرید دوربین مداربسته امنیت خود را در این زمینه تضمین نمائید. با توجه به محل قرار گرفتن کابل یکی از موارد فوق را انتخاب می نماییم.

این دوربینها در هر دو محیط با نورعادی یا کم نور میتوانند کار کند. لنز دوربین کثیف است، طول کابلها بلند و دردسرساز است، زوم چند کانونی بهصورت اتوماتیک فوکوس نمیکند، رزولوشن دوربین پایین است، سیگنال وای فای پایین است، رزولوشن تصویر مانیتور پایین است، تصویر واضح نیست، تصویر دوربین بیش از حد روشنایی دارد، تصویر دوربین بیش از حد تاریک است، تصاویر زمان درستی نمایش نمیدهند، تصاویر صدایی ندارند، تصویری منتقل نمیشود، تصاویر ضبط نمیشوند، صفحات وب بهدرستی نمایش داده نمیشوند، سرعت پخش تصاویر کند است، تصویر در شب تار است، روی مانیتور لکههایی روشن دیده میشود و… شما برای این کار می توانید با مجموعه ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم برای خرید این سیستم ها برای شما انجام داده شود.

دوربین های خانگی به دلیل نصب ساده و حتی بدون نیاز به تخریف یا کابل کشی و صرفا با اتصال آنها به برق شهری و داشتن اینترنت وای فای در محل کم کم به محبوبیت در بازار های خانگی می رسند. دلیل اصلی به وجود آمدن نویز الکترونیکی در دوربین ­های مداربسته کم بودن نور در تصویر یا کم بودن حساسیت چیپ تصویر دوربین است. پاور یا اداپتور : در مواقعی که کابل کشی کم بوده و امکان استفاده از کابل های ترکیبی فراهم است شما می توانید از پاور های مرکزی استفاده نمایید تا به یکباره برق را برای همه ی دوربین های مدار بسته خود تامین نمایید .

این دوربینها در مکانهای مخفی سایت dahua-cctv-kala تعبیه میشوند. طبق برخی از گزارشات، برخی از دوربین های مداربسته مخفی تولید شده در سال های پیش، دچار مشکل فنی شده و بعد از مدتی از کار می افتند، اگر شما هم به این مشکل برخورده اید، هیچ نگران نباشید زیرا می توانید با مراجعه به گارانتی معتبر فروشگاه خود به راحتی محصول خود را تعمیر و یا حتی تعویض کنید. در فروشگاه اینترنتی هایک لوک پکیج های اقتصادی آماده دوربین مدار بسته با تعداد دوربین های متفاوت با تخفیف های فوق العاده و برای نیاز های شخصی مشتریان آماده شده است . با اجرا و نصب دوربین های مداربسته به آسانی میتوان ورود و خروج مشتریان به مغازه را کنترل نمود و بدین شکل از بروز سرقت جلوگیری به عمل آورد. با استفاده از این قابلیت می توان به صورت برنامه ریزی و زمان بندی شده، از مکان ها مختلف تصویر دریافت نمود. باور غلطی که در میان افراد و صاحبان کسب و کار رایج شده است این است که نصب دوربین مداربسته صرفاً یک هزینهٔ اضافی است و کاربرد خاصی ندارد اما تجربه ثابت کرده که با استفاده از دوربین مداربسته میتوان نگهبانی و مراقبت از یک ساختمان اداری و یا تجاری را راحت و کم هزینه کرد و آرامش خاطر را ایجاد نمود.

عملکرد این نوع از دوربین­ها به دو شیوه آشکارسازی و تصویربرداری حرارتی است که می­توانند یک شخص را از فاصله حدود ۱۸ متری تشخیص دهند. دوربین های بی سیم معمولا از نوع تحت شبکه هستند و از طریق مودم ( اینترنت ) تصاویر و اطلاعات را ارسال می کنند . رمزگذارهای ویدئویی امکان انتقال سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ به برخی از سیستم های شبکه را فراهم می کند و کاربران را قادر می سازد از سخت افزار ارزان تر و ویژگی های مدرن استفاده کنند. یکی دیگر از ویژگی هایی که بر اساس آن می توان دوربین های مدار بسته را تقسیم بندی کرد، شکل ظاهری آن ها است. همچنین یکی از نکاتی که در جانمایی دوربین های مدار بسته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این موضوع است تا دوربین ها در نقاطی نصب شوند که نور مستقیم خورشید و همچنین لامپ به آن ها نتابد.همچنین این را هم باید در نظر بگیرید که نقاطی را انتخاب نمایید که کابل کشی کمتری را نیاز داشته باشد. البته برای شرکت در دوره فنی حرفه ای نصب دوربین مدار بسته حتما به اعتبار آموزشگاه انتخاب شده توجه داشته باشید، چرا که بسیاری از آموزشگاه نصب دوربین مدار بسته مجوز لازم را از سازمان فنی حرفه ای نداشته و همین موضوع باعث نامعتبر بودن مدرک آنها می شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار