انواع دوربین مداربسته هایک ویژن چه تفاوت هایی با هم دارند؟

عملکرد دوربین مداربسته به این شکل است که نور را از سنسور می گیرد. بنابراین بهترین وضوح تصویری است که با لنز و سنسور مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت وضوح از بین می رود و تصویر با کیفیت بسیار پایینی ضبط می شود. اما کدام یک برای برنامه امنیت تجاری مورد نظر شما بهترین است؟ این دوربینها به شکل یک استوانه بلند ساخته شده و برای استفاده در محیطهای باز مناسب هستند. در سال 1942 مهندسی آلمانی به نام ولاتر بروچ به دستگاهی شبیه دوربینهای مدار بسته دست پیدا کرد و توانست برای اولین بار از ویدیو برای نظارت به جای پخش سراسری به شکل فیلم یا اخبار تلویزیونی استفاده نماید. بیشتر دانشگاهها چون امنیتشان را ارتقا داده اند از دوربینهای امنیتی تحت شبکه استفاده میکنند که این نوع دوربینها سیگنال ویدیوها را به بستههای پخش IP تحت LAN یا اینترنت تبدیل میکنند. سیستم امنیتی دوربین مداربسته برای هر نوع تجارت یا سازمان عمومی ضروری است. دوربین های مداربسته اپتینا از نظر نوع حسگر تصویری، تکنولوژی، نحوه اتصال (کابل یا اینترنت) و … به علاوه نحوه نصب و نوع دوربین باید به گونه ای باشد که در فضاهای بیرونی زاویه دید بزرگ تری را تحت پوشش خود داشته باشد.

دوربین اسپید دام (Speed Dome) به دوربین های گردان، چرخشی و PTZ نیز معروفند. PTZ در واقع مخفف Pan (چرخش)، Tilt (دوران)، Zoom (بزرگنمایی) می باشد. ویژگیهایی از قبیل قدرت بزرگنمایی بالا، امکان برنامهریزی دوربین برای ضبط و سایر فعالیتها، امکان چرخش به جهات مختلف و … اما اینکه تاریخچه آن چیست، از کجا آمده و چه ویژگیهایی دارد را در ادامه بررسی میکنیم. این تحلیل و بررسی هم زمان باعث افزایش سرعت پردازش و ارائه بهترین تصویر می شود. این که مشخص کنیم هر دوربین در کجا نصب شود نیازمند بررسی زوایای گوناگون محیط، در نظر گرفتن زوایای تابش نورها و همچنین سنجش فواصل است.

کادر مجرب تهران شنزن در این بخش شما را در انتخاب مدل مناسب و کسب اطلاع از معیارهای خرید راهنمایی می کند. همانطور که اطلاع دارید تمامی تصاویری که با استفاده از این دسته از دوربین ها ضبط می شود به صورت دیجیتال می باشند. تمام دسته های فوق به جز دوربین های باکس می توانند از قابلیت دید در شب هم برخوردار باشند. شامل دو دسته زیر است. این مدل به دو شکل متمرکز ( اتصال به شبکه مرکزی NVR ) و غیر متمرکز ( به صورت مستقل) با قیمت های متفاوت عرضه می گردد. کلمه دام به معنای گنبد می باشد، این مدل دوربین به خاطر شکل گنبدی به این اسم نامگذاری شده است.

البته دوربینهای مداربسته تحت شبکه رزولوشن بیشتر، قابلیتهای پیشرفته تر و بهتر و پشتیبانی وسیعتری دارند؛ ضمن اینکه دوربین مداربسته آنالوگ HD محدودیتهای مختص به خودش را در برابر دوربینهای مداربسته تحت شبکه خواهد داشت. نرم افزار دوربین مداربسته برای کامپیوتر در هر برند معمولا دوربین های برند خود را پشتیبانی کرده و طوری برنامه نویسی شده اند که از نرم افزار آن برند نتوان برای مدیریت دیگر سیستم های دوربین مداربسته کمک گرفت. بسیاری از دستگاههای موجود در بازار که قابلیت پشتیبانی پخش دوربینهای 4 مگاپیکسلی را دارند توانایی ضبط تصاویر و بازبینی آنها را در کیفیت 4 مگاپیکسل ندارند. دومین جریان پخش ا رزولوشن پایینتر برای پخش در موبایل استفاده میشود.

هر آنچه بیننده می بیند یا هر آنچه ضبط می شود از طریق لنز وارد می شود. همچنین دارای قابلیت زوم به صورت خودکار یا کنترل می باشد. به طوری که دوربین های دام واسپید دام دارای قابلیت چرخش و زوم هستند. برخی از مدل های دام دارای قابلیت زوم و چرخش نیز می باشند. دوربین دام یکی از مواردی است که بیشتر برای امنیت و نظارت در محیط داخلی و خارجی استفاده می شود. این دوربین ها بیشتر برای نصب زیر سقف و فشای داخلی به کار گرفته می شوند. قیمت این نمونه دوربینها با توجه به برند محصول متفاوت است.

در 1973 میلادی محقق سابق شرکت AT&T به نام گیل آملیو اولین نوع تجاری دوربین امنیتی دو بعدی با رزولوشن 100 × 100 پیکسل را تولید کرد. در سال 1956 دستگاهی به نام ضبط نوار ویدیویی برای استفادههای تجاری توسط شرکت Ampex و چارلز گینزبرگ و تیمش که شامل یک مهندس 19 ساله به نام ری دالبی بود، معرفی گردید. حتماً هر از چند گاهی لنز را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید، تا حشرات و عنکبوتها را از خود دور کنید. آنچه که اکثر افراد احتمالا نمیدانند این است که انوع دوربین مداربسته وجود دارد که هر کدام برای موقعیت یا شرایط مختلف مناسب هستند. لنز این دوربین کوچک واید است و میدان دید وسیعی را ایجاد می کند که می توان روی دیوار یا سقف نصب کرد. هرچه CCD نسبت به سنسور بزرگتر باشد، نور بیشتری می تواند پردازش کند و تصویر با کیفیت بیشتری نیز می تواند تولید کند. از این رو برای مسائل امنیتی کاربرد بیشتری دارد. هرچه این عدد بالاتر باشد، کیفیت و جزئیات بیشتری را شاهد خواهید بود.

خرید و فروش این نوع مدل نیاز به اخذ مجوز دارد. این مدل معمولا در سامانه های حفاظتی و امنیتی استفاده می شود. علاوه بر این بهره مندی از استاندارد ip67 و بدنه فلزی میزان مقاومت این دوربین در برابر شرایط نامساعد جوی را افزایش میدهد و کمک میکند که بتوانید در هر محیطی از دوربین DS-2CE76D0T-ITMFS استفاده کنید. ماموران پلیس با حضور در محل سرقت تحقیقات خود را آغاز کردند، اما متوجه شدند که سرنخی از محل سرقت به کشف این پرونده کمک نمیکند، بههمین دلیل تحقیقات خود را روی کارتهای بانکی سرقتشده مرد جوان متمرکز کردند. آنها برای انجام این کار حدود 1450 یورو به این دو نفر دادند که نیمی از آن را قبل از برنامه و نیمی از آن را بعد از انجام قتل پرداخت کردند. برای نصب یک دوربین مداربسته تحت شبکه بولت این 13 قدمی که در مقاله آموزش نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه اورده شد را باید به خاطر سپرد و هر مرحله از آن را با دقت بالا انجام داد.

در مطلب بهترین برند دوربین مداربسته در نصب برتر، ما برترین برندها را معرفی کرده ایم. تنوعی از محصولات با بهترین قیمت دوربین مداربسته اپتینا را می توانید از مجموعه ما تهیه فرمایید. مجموعه تهران شنزن نمایندگی شرکت فراگستر تنوعی از دوربین های مداربسته و تجهیزات امنیتی را با بالاترین کیفیت ها ارائه می کند. همچنین از آنجا که آن ها سیگنال های دیجیتالی را منتقل می کنند، جزئیات ویدئویی بسیار بیشتری ارائه می دهند که آنها را برای تشخیص چهره یا تشخیص شماره پلاک بسیار مناسب تر می کند. دوربین های مداربسته اساسا برای اهداف تجاری مورد استفاده قرار می گرفته اند اما اخیرا افراد بیشتری آنها را برای مصارف خانگی خریداری می کنند. امروزه دوربین مدار بسته علاوه بر مکان های اداری و تجاری در منازل هم مورد استفاده قرار میگیرد. افزایش محبوبیت برای استفاده در منازل باید تحت تاثیر تمایل مردم برای نگهداری از خانه خود برای اهداف امنیتی باشد.

بنابراین هزینه های تامین کابل سایت dahua-cctv-kala کاهش می یابد. در واقع در برخی مناطق برق شهری با افزایش یا کاهش ولتاژ در بعضی زمانها مواجه می شود این افزایش یا کاهش حتی در میزان کم می تواند به دستگاهی مانند هارد دیسک دستگاه ضبط کننده شما از طریق کاهش یا افزایش سرعت آن آسیب وارد سازد. سپس با استفاده از مرورگر و وارد کردن IP دوربین وارد صفحه شوید و نام کاربری و پسورد خود را وارد نمایید؛ پس از آن به منوی تنظیمات رفته و در بخش ضبط، زمان بندی رکورد را تنظیم نموده و عملیات ضبط را آغاز نمایید.

دوربین های مدار بسته 2 و 3 مگاپیکسلی تصاویری باکیفیت و با جزئیات نمایش می دهند. بنابراین، رزولوشن باید حداقل 1080p باشد تا جزئیات مهم را در فیلم مانیتورینگ خود از دست ندهید. رزولوشن دوربین مداربسته QCIF مقدار 176×120 پیکسل است و یک چهارم اندازه وضوح CIF است. دوربین های آنالوگ رزولوشن 0.4 مگاپیکسلی را دارند در حالی که دوربینهای IP رزولوشن هایی را ارائه میکنند که میتواند از 1.3 مگاپیکسل تا 5 مگاپیکسل را ارائه دهند و همچنین فشرده و کدگذاری شده باشد. در سال 2019 در نظر سنجی انجام شده توسط مجله Campus Saftey مشخص شد که بیش از 96 درصد افراد تحصیل کرده دارای دوربینهای امنیتی در محیط ساختمان یا مکان کاری خود هستند. به این ترتیب ، میتوانیم الکسا یا دستیار گوگل دوربین خود را کنترل کنیم و فقط به یک فرمان صوتی نیاز داریم. از منظر قضایی نیز تصویر ضبط شده در دوربینهای مداربسته به عنوان یک مدرک کاملاً معتبر شناسایی میشود و میتوان به راحتی به آن استناد کرد. به کمک این قابلیت زمانی که ضبط صدای دوربین دچار مشکل شود به وسیله آلارم و نوتیفیکیشن به کاربر اطلاع داده میشود.

اگر اطلاعات کافی در زمینه شبکه را دارید جدای از نصب دوربین مدار بسته محل زندگی حتی می توانید شبکه کوچک خانه هوشمند خود را راه اندازی نمایید. سوکت شبکه : سوکت شبکه در انواع متفاوت تولید می شوند که برای اتصال کابل به دستگاه ، دوربین مدار بسته و سوییج مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین به جای استفاده از نور با اطلاعات حرارتی محیط اطراف، تصاویر را می سازد. ولی چون ضد آب نیستند و به نور زیادی نیاز دارند مناسب محیط بیرون و فضای کم نور نمی باشند. استفاده از نور مادون قرمز امکان تصویربرداری در نور کم را فراهم کرده است. می توان اطلاعات زیادی را به سرعت و با هزینه کم ثبت نمود. به دلیل این که این نوع از دوربین های مداربسته همانند چشم های ماهی ها فضای زیادی را پوشش میدهند به دوربین های مداربسته فیش آی (Fisheye) معروف شده اند. دوربین مدار بسته آی پی نسبت به مدل های آنالوگ قیمت بالاتری دارد که علت آن همین کیفیت تصاویر می باشد. این مدل در دمای بین 35- تا 50 هم عملکرد دارد از این رو برای محیط هایی که ایمنی شرط است مناسب می باشد.

برای نصب آسانتر و انعطافپذیری بیشتر، به سراغ دوربینهای بیسیم، مخصوصا دوربینهایی که با باتری تغذیه میشوند بروید، در حالیکه برای داشتن یک سیگنال شبکه پایدارتر بهتر است که از دوربینهای مداربسته استفاده کنید. درب جلویی، درب پشتی و پنجره رو به خیابان بهترین مکانهایی هستند که توسط متخصصین پیشنهاد میشوند. این پنجره بین ۳۸۰ نانو متر و ۷۵۰ نانومتر باشد. بنابراین، اگر دوربین مادونقرمز شما 20 لنز داشته باشد، احتمالاً حدود 20 متر را پوشش میدهد. اگر چه تاریخ دقیق اختراع دوربینهای مدار بسته مشخص نیست اما طبق بعضی از منابع، فیزیکدانی روسی به نام لئون ترمین اولین دستگاه انتقال تصاویر با رزولوشن پایین بوسیله امواج کوتاه رادیویی را در سال 1927 اختراع کرد که به وسیله آن بر بازدیدکنندگان از کاخ کرملین نظارت میکردند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار